Výtvarná soutěž

Dne 6. 5. 2015 vyhlásily Městské lesy Znojmo soutěž pro znojemské mateřské školy „Les nás inspiruje“. Děti měly za úkol namalovat obrázky na téma – kdo v lese pracuje, co nám les dává, co lesu škodí a co se v lese nesmí dělat.

Čtyřčlenná komise (Denisa Krátká – MěÚ Znojmo – vedoucí odboru školství, Martin Lichevník – řezbář, Gabriela Lamichová Keremidská – pedagog, Jana Gabrhelová – Městské lesy Znojmo) vybrala ty nejpovedenější. Autoři třech nejlepších obrázků vzali sebou 24. 6. 2015 do Gránického údolí celou třídu a užili si program s lesnickou tematikou. Komise měla opravdu těžký úkol, protože všechny obrázky byly originální a děti si daly velmi záležet.

Na prvním místě se umístila Barborka Cafourková z MŠ nám. Armády (Dřevěné hračky), na druhém místě Terezka Debnárová z MŠ Holandská (Les nám dává zdravý vzduch), na třetím místě se umístila Natasha Jakešová z MŠ Pražská (Les je domov pro zvířátka) a na čestném čtvrtém místě Sofinka Klímová z MŠ Přímětice. Gratulujeme!

Obrázky budou od 6. 7. 2015 k vidění v předsálí Kina Svět. Dne 3. 10. 2015 budou vystaveny na 22. Svatohubertských slavnostech v hospitalu Kuks.

Za dárky pro děti děkujeme:
PEFC, Znojemské Besedě, Centru sociálních služeb Znojmo, ÚHÚL, Ministerstvu zemědělství, Povodí Moravy, s. p. a Jihomoravskému kraji

Zodpovídá: Ing. Jana Gabrhelová