Výtvarná soutěž „Les nás baví“

Moc děkujeme dětem, učitelkám, rodičům a vůbec všem, kteří se zapojili do naší výtvarné soutěže „Les nás baví“. I navzdory neobvyklé situaci nám obrázků přišlo několik set a rozhodování nebylo vůbec jednoduché.

první kategorii vyhrál obrázek „Dubánek“ od Davida Čekala z MŠ Čtyřlístek. Druhé místo obsadil obrázek „Srnky za Znojmem“ od Jakuba Prelovského z MŠ nám. Republiky a třetí místo obrázek „Co ztratím, když zmizí les“ Elišky Večeřové z MŠ Holandská odl. prac. Loucká. Čestné uznání patří Nikole Kubákové za „Veverka zrzečka“ ze ZŠ a MŠ Kravsko a Anežce Růžičkové za obrázek „Lišák“ ze ZUŠ Lovosice.

Ve druhé kategorii vyhrál obrázek „Živý svět a neživý svět“ od Anetky Hráčkové ze ZŠ a MŠ Břežany. Druhý skončil obrázek „Sýkorky“ od Natálie Mikové ze ZŠ Luhačovice a třetí místo obsadil Filip Dušek „Co ztratím, když zmizí les“ ze ZŠ a MŠ Chrášťany. Čestné uznání patří Leoši Machkovi za „Les nás baví“ ze ZŠ a MŠ Lichnov, Elišce Valachové „Hory jsou krásné svými lesy, bez lesů zbydou jenom kopce“ z Masarykovy ZŠ a MŠ Hnojník, Lauře Krejzové za „Co ztratím, když zmizí les“ ze ZŠ a MŠ Chrášťany a Lukáši Tomáškovi za „Honem! Kam se schovat?“ ze ZŠ a MŠ Únanov.

Ve třetí kategorii vyhrál obrázek „Když se setmí“ od Natálie Rauchové ZUŠ Libochovice. Na druhém místě skončil obrázek „Pozri sa hore (Podívej se vzhůru)“ Adely Takačové z Masarykovy ZŠ a MŠ Hnojník a třetí místo obsadil Adam Jabůrek „Les ze světa knih“ ze ZŠ Šatov. Čestné uznání patří Davidu Kožnarovi „Sova“ ze ZUŠ Lovosice, Emě Peřinkové ze Znojma za dílko „Poslední poštolka“ a Kateřině Kurkové „Vlk Akela z knihy džunglí“ ze ZUŠ Lovosice.

Ve čtvrté kategorii vyhrál obrázek „Sova“ od Barbory Kubínové ze ZUŠ Lovosice. Na druhém místě skončila Marissa Oktofianto ze ZŠ Prokopa Diviše a její obrázek „Když život ztratí barvy“ a třetí místo obsadila Nela Jelínková „Les ze světa knih“. Čestné uznání patří Monice Běhavkové za dílko „Časem stromů ubývá“.

páté kategorii skončil na prvním místě obrázek „Kouzelný les“ Terezy Hanzlové ze ZŠ Komenského Brandýs nad Orlicí, na druhém místě obrázek „Strom“ Petra Zábrahy ze GPOA ve Znojmě a na třetím místě se umístil obrázek „Lesní melancholie“ Michaely Janečkové ze ZŠ Dolní Rožínka. Čestné uznání pak patří Kristýně Hýblové ze ZŠ Republiky, Znojmo, Vanesse Bednářové ze ZŠ Tasovice a Denise Malé ze ZUŠ v Lovosicích.

šesté kategorii se na prvním místě umístil obrázek Tomáše Řepky „Oko v lese“ ze ZŠ Václavské náměstí, Znojmo, na druhém místě skončil obrázek „Liška“ Barbory Veselé ze ZUŠ v Lovosicích a třetí místo obsadil obrázek paní Josefy Růžičkové „Ilustrace k básni Lesní studánka od J.V.Sládka“.

Vybrané obrázky budou vystaveny v kavárně KAFE U Radnice (Obrokova 10, Znojmo), a to od 12. července 2021 až do konce srpna 2021. Dále budou během září a října 2021 ke zhlédnutí v Městské knihovně Znojmo (Zámečnická 288/9), a to dále budou dělat radost seniorům ve znojemském Domově pro seniory U Lesíka.

Děkujeme!

Městské lesy Znojmo, p.o. a Městská knihovna Znojmo, p.o.