„Les nás baví“ VÝSLEDKY

Třetí ročník výtvarné soutěže „Les nás baví – Cestovní kancelář les“ už má své vítěze. Slavnostní vyhlášení proběhlo u příležitosti oslav Dne Země 21.4.2023 v areálu Beach Clubu u Louckého kláštera. Za zvuku slavnostních fanfár a šumění řeky Dyje předal ředitel Městských lesů Znojmo Ing. Zdeněk Trojan a ředitelka Městské knihovny Znojmo Mgr. Jana Sikorová nádherné ceny vítězům.

Ceny kromě Městských lesů Znojmo a Městské knihovny Znojmo poskytli partneři akce: Lesní svět, časopis Ahoj divočino, Lesotriko a Stanislava Šejblová (Abecedou za přírodou).

www.lesnisvet.cz www.lesotriko.cz www.ahojdivocino.cz www.stanislavasejblova.cz

Obrázků se sešlo několik set, a to z celé České republiky. Velký dík patří trpělivým rodičům, nápaditým pedagogům a samozřejmě dětem/autorům, kteří se místo elektronických zařízení chopily výtvarného „nádobíčka“ a popustily uzdu své kreativitě. Moc si také vážíme toho, že na vyhlášení přijeli účastníci až z Teplic.

V první kategorii se na prvním místě umístil Neubert Max, na druhém místě Špundová Rozálie a třetí místo obsadil Vespalec Ondřej.

V druhé kategorii obsadila první místo Hait Maxmilián, druhé místo Miňhová Andrea a třetí místo Macek Jan.

Vítězem třetí kategorie se stala Krejčí Anna Marie, druhé místo obsadila Fišerová Bára a třetí místo Nečaský František.

Ve čtvrté kategorii se na prvním místě umístil Peřinka Jakub, na druhém místě Krejčí Sofie a na třetím místě Nemčoková Daniela.

V páté kategorii obsadil první místo Sopúch Jakub, druhé místo Záboj Ondřej a třetí místo Babáčková Linda.

V šesté kategorii obsadila první místo Jurášová Dana, druhé místo Zezulová Renata a třetí místo Prašková Jarmila.

V sedmé kategorii (skupinová práce) patří první místo žákům 2. ročníku ZŠ Kuchařovice, druhé místo obsadili David Brabec, Eliška Kubisová, Mariana Matoušková, Andrea Šeneklová a Jakub Teplý a třetí místo Kislingovi.

Několik vybraných obrázků bude vystaveno v kavárně KAFE U Radnice (Obrokova 10, Znojmo), a to v měsíci červenci a srpnu 2023. Dále poputují do Městské knihovny ve Znojmě, kde je budete moci zhlédnout v průběhu měsíce září a října, a nakonec budou dělat radost v Domově pro seniory U Lesíka.

Všem moc děkujeme!