Den otevřených lesů

V sobotu 18. června se připojujeme k celorepublikové akci Den otevřených lesů. Prožijme společně příjemné dopoledne v lese. Přiblížíme vám naši každodenní práci a činnosti, kterými udržujeme, zvelebujeme a chráníme naše lesy. Sraz účastníků je v 9:00 hodin u hájenky Zálesí (č.p. 18). Komentovaná procházka bude zahájena v 10:00 hodin.

Na komentované procházce se seznámíte s technikou, která nám v lese pomáhá. Vyzkoušíte si, jak se připravuje oplocenka nebo jak probíhá vyžínání. Představíme vám běžné druhy lesní zvěře, těžbu, zalesňování, zkrátka celý proces péče o les. Společnost vám bude dělat i lovecký pes, takže budete zasvěceni i do tajů myslivosti. Trasa je dlouhá přibližně 2 km.

Po ukončení procházky kolem 12:00 hodiny je možnost si společně opéct špekáček a ochutnat speciální pivo Lesmistr ze smrkových výhonků. Akce je vhodná pro rodiny s dětmi a kočárky do terénu, doprava na místo je vlastní. Předpokládané ukončení je ve 13:00 hod.

Více informací na www.denotevrenychlesu.cz. Na akci není nutné se registrovat. Vstup zdarma. Svým příchodem souhlasíte s pořizováním fotografií a záznamů své osoby. Tyto mohou být použity pro propagační účely. Pokud s pořizováním záznamů nesouhlasíte, obraťte se na pořadatele.

Akci pořádá Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR (SVOL). SVOL se dlouhodobě zasazuje o vlastnická práva nestátních majitelů lesa (soukromých, obecních i církevních), udržitelné hospodaření v lesích a jejich zachování pro příští generace.