Prosperující les, pevné zdraví

Prosperující les jde ruku v ruce s vaším zdravím. Nevěříte? Tak čtěte dál.

V posledních měsících je obnova lesa velmi častým tématem. Diskuze probíhají napříč různými zájmovými skupinami; od lesníků až po různé eko neziskové organizace. Názory se velmi často liší, nicméně všichni se shodnou v jediném. Spárkatá zvěř je momentálně velkým retardérem při obnově lesa. Je nutné zachování rovnováhy mezi počty kusů zvěře a prostředím.

Redukce zvěře je naprosto nezbytnou součástí ochrany lesa. V dnešní době člověk plní roli velkých šelem a bez pravidelného lovu by les neměl velkou šanci. Především přirozená obnova lesa by byla téměř nemožná. Lovem udržujeme počty spárkaté zvěře v únosné míře a navíc získáváme velmi hodnotnou surovinu v podobě zvěřiny.

Zvěřina má navíc vedle chuťových kvalit mnoho dalších předností. Její konzumace je nejen kulinářským zážitkem, ale uděláte něco i pro své zdraví. Divoká zvěř se živí potravou nalezenou ve volné přírodě, a díky tomu se její maso vyznačuje vysokým obsahem vitaminů skupiny B, minerálních látek (fosforu, draslíku a hořčíku) a stopových prvků (např. železa, zinku a selenu). Zvěřina je lehce stravitelná, jelení a srnčí maso je navíc bohatým zdrojem nenasycených mastných kyselin. Má jemnou chuť a vůni a patří k nejvyužívanějším a nejžádanějším druhům zvěřiny.

V případě zájmu vám umožníme nákup ulovené vysoké, srnčí a černé zvěře přímo z našeho revíru. Zvěřina je v bezvadném stavu a její stav odpovídá hygienickým a veterinárním předpisům. Garantujeme čerstvost.  Kontaktuje našeho technika Dominika Lišku na tel. +420 608 638 635 případně piště na liska@znojmolesy.cz.

Uvedené ceny jsou stanoveny u zvěře vážené v kůži bez hlavy, u černé vážené v kůži s hlavou. Na hlavu se odečítá 10%. Ceny jsou uvedeny bez 15 % DPH.

Odběr pouze celé nerozbourané zvěřiny v kůži.

Cena za 1kg.

Srnčí: nad 10 kg 70 Kč, do 10 kg 50 Kč

Černá zvěř (divočák): 30 Kč

Vysoká (jelen, laň…) 65 Kč